Vaba aeg

Värskas veedetud puhkuse ajal võib ringi liikuda ning Setumaad kui ainulaadset kultuuripiirkonda tundma õppida. Soovitame sajanditevanuse setu kultuuri huvilistel planeerida sanatooriumi- või spaapuhkus aega, mil lähikonnas toimuvad põnevad üritused – nii saab uudistada kohapealset eluolu ning samal ajal tegeleda tervise parandamisega.
Värska Sanatooriumi
külastajad on pea alati lummatud imekaunist Setumaa loodusest. Võrratu männimetsaõhk ja nauditavad jalutuskäigud metsas või järve ääres garanteerivad külalistele kosutava une ja hea isu. Tervistav puhkus Värskas suvisel ajal tähendab rannamõnusid, paadi- või laevasõitu, kanuumatka, peesitamist vesijalgrattal, pallimängu, telkimist ja sulnist loojangut lõkke ääres. Talvisel ajal aga muutub kant suusaparadiisiks. Raamatukogu, bassein, piljard, lauatennis või koroona on neile, kes vajavad tubasemat meelelahutust.

Värska Sanatooriumi külastajatel on võimalik osa võtta puhkeõhtutest, mis tavapäraselt on teisipäeviti ja reedeti. Septembrist juunini on teisipäeviti rahvuslikud õhtud baaris, esinevad erinevad isetegevuskollektiivid, sealhulgas ka kohalikud seto leelokoorid, nais- ja segarahvatantsurühmad, et tutvustada kohalikku seto kultuuri. Isetegevuskollektiivide esinemisele järgneb tantsuõhtu elava muusika saatel. Juulis külastatakse tüüpäivi Värska Seto Talumuuseumis, kus on võimalik ka ise kätt proovida.
Alates 10. detsembrist 2010. on taasavatud sanatooriumi majas asuv baar - uue nimega SANAKA baar. Nädalavahetuseti mängib SANAKA baaris tantsuks ansambel. Need õhtused peod on soositud ja kuulsad rohke osavõtjate hulga poolest.

Tulge meie juurde – ja kvaliteetne puhkus on Teile garanteeritud!


Miks just Värskat valida? Vastust loe siit