Vaba aeg


Värska Sanatooriumi ja Veekeskuse
külastajad on pea alati lummatud imekaunist Setumaa loodusest. Võrratu männimetsaõhk ja nauditavad jalutuskäigud metsas või järve ääres garanteerivad külalistele kosutava une ja hea isu.
Tervistav puhkus Värskas suvisel ajal tähendab rannamõnusid, paadi- või laevasõitu, peesitamist vesijalgrattal, pallimängu, telkimist ja sulnist loojangut lõkke ääres.
Talvisel ajal aga muutub kant suusaparadiisiks.
Sõltuvalt hooajast saab laenutada jalgrattaid, tõukerataid, vesijalgrattaid, grillimistarbeid, käimiskeppe, suuski.
Regulaarselt organiseeritakse ekskursioone, mis tutvustavad külalistele kohalike vaatamisväärsusi.
Juba traditsiooniliseks on saanud teisipäevased tantsuõhtud, kus esimeses, folkloorosas tutvustavad setu kultuuri kohalikud leelokoorid, nais- ja segatantsurühmad (seto keeles Iloõdak). Teises osas mängib tantsumuusikat kohalik ansambel.
Reedeti kohvik Lahe tantsusaalis on hea tantsumuusika live-bändilt.
Väike raamatukogu, internetipunkt, piljard, lauatennis või koroona on neile, kes vajavad tubasemat meelelahutust.

Aastaringselt saab nautida veemõnusid unikaalses veepargis - Värska Veekeskus on ainus veepark Eestis, mis osaliselt töötab mineraalvee baasil. Mineraalvees saab mõnuleda mullivannides või lesilas, peale saunade külastust saab ennast jahutada karastavas mineraalvees saunamaailmas olevas väikeses basseinis. Hommikune ujula külastus annab energialaengu terveks päevaks.

Värskas veedetud puhkuse ajal võib ringi liikuda ning Setumaad kui ainulaadset kultuuripiirkonda tundma õppida. Soovitame sajanditevanuse setu kultuuri huvilistel planeerida sanatooriumi- või spaapuhkus aega, mil lähikonnas toimuvad põnevad üritused – nii saab uudistada kohapealset eluolu ning samal ajal tegeleda tervise parandamisega.


Miks just Värskat valida? Vastust loe siit